نگاهی به دستگاه بانکی pos، و بررسی ویژگی های آن

فهرست مطالب

نگاهی به دستگاه pos بانکی، و بررسی ویژگی های آن:

دستگاه Pos بانکی صندوقی است که کارایی آن به رایانه بسیار شباهت دارد و بعد از خرید فیشی حاوی جزئیات خرید صادر می‌کند. در واقع این تنها کاری نیست که pos بانکی انجام می‌دهد. بلکه از دید صاحبان کسب‌وکار، این دستگاه که به بانک متصل است، مسئولیت بزرگتری در مدیریت تراکنش‌ها برعهده دارد.

در واقع دستگاه پوز دستگاهی است که در مراکز فروش کالا و همچنین خدمات مربوطه نصب می‌شود تا در معاملات مالی به جای پرداخت وجه نقد به صورت دستی، بتوان با کمک دستگاه کارت خوان، هزینه ها را پرداخت کرد که مبلغ مورد نظر از حساب مشتری کسر و به حساب فروشنده توسط کارت عابر بانک انتقال پیدا می‌کند.

pos بانکی ساده ترین نوع دستگاه می‌باشد که  بسیاری از آن را در میوه فروشی‌ها دیده ایم که ترازوی رقمی است که با وارد کردن قیمت، مبلغ کل را محاسبه کرده و فیش می‌دهد. جزییات خرید در آن فیش نیز ذکر می‌شود. به این دستگاه پوز گفته می‌شود. میتوان اینگونه استنباط نمود که این دستگاه یک نوع کامپیوتر است که به منظور استفاده در نقطه فروش طراحی شده‌ است، بگونه ‌ای که فضای کمتری را اشغال میکند و تجهیزات جانبی آن مناسب کاربری صندوق دار است. در این پایانه ها از بارکد خوان به منظور شناسائی کالا استفاده میشود و همچنین دارای کشوی پول و نمایشگر خاص مشتری علاوه بر صفحه مانیتور و پرینتر صدور فیش میباشد.

با کارتخوان بانکی و خدمات پرداخت پدیاو پی شما هم می‌توانید جز کسانی که می‌خواهند با سرعت بالا به سوی پیشرفت و راحتی گام بردارند باشید و از کسب و کارتان لذت ببرید. همچنین می توانید از خدمات پس از فروش پادیاو پی شامل تعمیر دستگاه کارتخوان، تامین قطعات آن و مشاوره رایگان بهره مند شوید.

دستگاه پوز - پادیاو پی

کاربرد های صندوق pos بانکی:

۱_استخراج گزارش کم فروش ترین و پر فروش ترین کالاها به تفکیک پارامترهای مختلف

۲_نگهداری سوابق میزان فروش کالاها و خدمات و…

۳_استخراج گزارش تفکیکی موجودی های کالا

۴_استخراج گزارشات کنترلی صندوق

۵_امکان کنترل خروجی های صندوق به تفکیک بانک، فرم های تنخواه، برداشت های مدیریت و …

۶_استخراج فروش واقعی روزانه (به تفکیک فروش ناخالص، تخفیف مبلغ تعویضی و…)

۷_استخراج گزارش کاردکس کالاها

۸_کنترل ارسال و دریافت امانی کالاها و مباحث حسابداری مربوطه

۹_ کنترل ارسال و دریافت کالا به تفکیک تامین کنندگان و گیرندگان

۱۰_کنترل تفکیکی و متمرکز صندوق ها از طریق دسترسی های سرپرست

۱۱_صرفه جویی در هزینه ها

۱۲ردیابی جریان های تدارکاتی و عملیاتی

۱۳_نگهداری سوابق جهت تنظیم برنامه ها، تصمیم گیری ها، تامین مالی و بودجه بندی

تفاوت pos بانکی و کارتخوان:

مهم ترین تفاوت های بین pos بانکی و کارت خوان، درک سیستم pos و کارتخوان است. pos بانکی صندوقی است که جزئیات خرید را به راحتی لیست می‌کند و تجهیزاتی دارد که بسیار مناسب فروشگاه های بزرگ می‌باشد.

می‌توانیم با کمک pos بانکی علاوه بر سرعت بخشیدن در کارهایمان در هزینه و زمان هم صرفه جویی داشته باشیم؛ زیرا وقت هرکس برای او میتواند با ارزش باشد.

قطعا pos بانکی میتواند در امور مالی صندوق ها، نظارت و سرپرستی کامل داشته باشد که کارتخوان ها به تنهایی قادر به انجام چنین کارهایی نمیباشند.

شرکت طلوع پادیاو پی میتواند خدمات پرداخت الکترونیک شما مردم عزیز ایران را به راحتی فراهم سازد. در این دوره از زمان که به سر میبریم، با وجود تکنولوژی و نوآوری ها شاهد سیر عظیمی از پیشرفت بشر در سرعت و ارتباطات بوده ایم. میتوانیم درکنار هم بمانیم تا برای چشیدن طعم راحتی و بالا بردن سرعت بیشتر در کار ها بتوانیم به سوی اهدافمان گام های محکم و استوار برداریم. ما میتوانیم با اعتماد به شرکت پادیاو پی با صداقت تمام بیاستیم و با کمک یکدیگر تکنولوژی را به محیط کسب و کارمان راه بدهیم.

امتیاز شما به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با واحد فروش(تا ۸ شب)