خطای صف پر شده کارت‌خوان چیست و چگونه رفع می‌شود؟

فهرست مطالب

مواقعی پیش می‌آید که در حین کسب و کار و تراکنش روزانه با دستگاه کارت‌خوان با خطا مواجه می‌شویم. یکی از خطاهای شایع پر شدن صف تراکنش‌هاست.
خطای صف پر شده کارت‌خوان با کد خطای ۹۳ مربوط است به همین خطا و با این پیغام خطا : «به علت تراکنش ها صف تراکنشها در سیستم پر شده است» این خطا به چه دلیل ایجاد می شود و نحوه‌ی رفع آن به چگونه است؟

رفع خطاهای دستگاه کارتخوان

معنی این خطا این است که حافظه دستگاه کارت‌خوان شما که احتمالا ظرفیت پایینی دارد، به خاطر تعداد تراکنشی که ذخیره کرده است پر شده است.
دستگاه‌های نسخه‌ی قدیمی عموما از حافظه‌ی پایینی برخوردار بوده‌اند و برای همین بیشتر با این مشکل مواجه می‌شوند. اما کارتخوان‌های دارای نسخه‌ی به روزتر و مدل بالاتر با چنین خطایی روبرو نمی‌شوند.

بر این اساس برای رفع خطای ۹۳ یعنی صف تراکنش‌ها پر شده است، لازم است که حافظه را تخلیه کنید. برای این‌کار می‌شود به قسمکت ذخیره ی تراکنش‌ها در کارت‌خوان جایی که سرجمع تراکنش‌ها را نشان می دهد مراجعه کنید و از حافظه، سابقه ی تراکنش‌های ذخیره شده را پاک کنید.

اگر با این روش خطای صف پرشده‌ی تراکنش ها برطرف نشد بهتر است که دستگاه را نزد تعمیرکار برده و در صورت نیاز با ریختن مجدد اپلیکیشن و همچنین وصل کردن مجدد کارتخوان به حساب شما، مشکل این کد خطا رفع گردد.

درصورت رفع نشدن ایرادات دستگاه pos می‌توانید با متخصصین شرکت پادیاو پی تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان تعمیرات دستگاه کارتخوان شما انجام گیرد.

در صورتی که مکررا با این خطا مواجه می شوید احتمالا شما از مشاغل پرتراکنش محسوب می‌شوید و طبیعتا این کارت‌خوان با این حجم حافظه برای شغل و مقدار تراکنش شما متناسب نیست و بهتر است آن را تعویض کنید و دستگاه با مدل بهتری بخرید که برای این کار با کارشناسان پادیاوپی می‌توانید مشورت کنید و یا در سایت پادیاوپی انواع دستگاه‌های کارت‌خوان را ببینید و انتخاب کنید.

امتیاز شما به این مطلب

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۸ رای
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۳]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با واحد فروش(تا ۸ شب)