خطای ۰۳ کارتخوان سیار چیست و چگونه رفع می شود؟

فهرست مطالب

پذیرنده کارت شناخته شده نیست. (فروشگاه بسته است) باید عمل بازکردن فروشگاه را انجام دهید.
این پیام مربوط به خطای ۰۳ کارتخوان سیار است.

اگر این پیام روی کارت‌خوان شما ظاهر شده، مراحل زیر را انجام دهید و رفع خطای ۰۳ برای شما مطمئنا انجام می شود.
بعد از اجرایی شدن قانون مالیت روی دستگاه‌های کارت‌خوان و لزام اخذ کد مالیاتی روی کارت‌خوان‌هایی که تازه ثبت نام و راه‌اندازی می شوند؛ رفته رفته این قانون در مورد کارت‌خوان‌های سیاری که از گذشته فعال بوده‌اند اجرایی شد.
این مساله به صورت خطای ۰۳ کارتخوان سیار و ثابت ظاهر می‌شود.


در واقع کارت‌خوان‌هایی که کد خطای ۰۳ را دارند، علت این خطا مربوط به کد مالیاتی آن‌ها به ۳ دلیل است:

۱- ممکن است این خطا به دلیل عدم دریافت کد مالیاتی باشد. بنا براین با اخذ کد مالیاتی برطرف می شود. فقط فراموش نکنید پس از اخذ کد مالیاتی باید آن را یا به اطلاع شرکتی که از آن کارت خوان را خریده‌اید و یا شرکتی که خدمات الکترونیک کارت‌خوان از آن می‌گیرید برسانید.
مثلا شرکت ایران‌کیش، شرکت آپ، شرکت سداد، شرکت به‌پرداخت ملت یا هر شرکتی که کارت‌خوان شما روی آن فعال است لازم است کد مالیا‍تی شما را در سامانه خود درج کند تا ش‍‍‍‍‍‍اپرک از اخ‍ذ ‍کد ‍مالیاتی توسط شما مطلع گردد و سپس کارت‌خوان شما را فعال کند.
ممکن است کد مالیاتی که گرفته‌اید نیاز به ثبت مجدد و گرفتن یک پایانه جدید و اتصال به دستگاه کارت‌خوان شما را داشته باشد. پس برای انجام این مرحل صبور باشد.

۲ممکن است شما کد مالیاتی داشته باشید اما مراحل اخذ آن را تا مرحله ی ۲ بیشتر نرفته باشید. در نظر داشته باشید که سامانه مالیاتی وقتی تا مرحله‌ی ۲ پیش می‌روید به شما کد رهگیری را پیامک می‌کند اما برای تکمیل ‌آن باید تا مرحله‌ی ۴ را انجام دهید. اگر تا مرحله ی ۲ بیشتر انجام نداده‌اید پس لازم است پس از تکمیل مراحل پیگیری فعال شدن مجدد دستگاه کارت‌خوان خود را انجام دهید.

۳- ممکن است کد مالیاتی تا مرحله ی ۴ را انجام داده باشید امکا به پایانه‌ی شما الصاق نشده باشد. یعنی شما کد مالیاتی را درست گرفته‌ اید اما سامانه شاپرکی از کجا بداند؟ پس برای اتصال کد رهگیری مالیاتی خود باید با شرکتی که کارت‌خوان شما را فعال کرده تماس بگیرید تا عملیات الصاق کد مالیاتی به پایانه را انجام دهد و دستگاهتان مجددا فعال شود.

هر کدام از این سه روش که علاج رفع خطای ۰۳ کارتخوان سیار و ثابت باشد، حتما با رفع مشکل و پیگیری باعث اتصال مجدد کارت‌خوان شما خواهد شد.

امتیاز شما به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۰ میانگین: ۳.۷]

2 دیدگاه دربارهٔ «خطای ۰۳ کارتخوان سیار چیست و چگونه رفع می شود؟»

 1. با سلام
  دستگاه ما خطای ۰۳میده و بردیم محلی که دستگاه رو خریداری کردیم حالا به ما میگن مبلغ ۲۰۰تومان بابت هزینه فعالسازی مجدد باید پرداخت کنیم خواستم مطمئن بشم واقعا این هزینه لازمه ؟!درضمن پرونده مالیاتی هم تکمیل شده کد رهگیری هم دریافت شده.
  ممنون از شما.

  1. با سلام
   شرکت ما بابت این‌کار مبلغی نمی‌گیره، به دلیل سیاست کاری
   اما دیگر شرکت‌ها ممکنه بگیرن و به هر حال خدماتی هست که دارن به شما میدن
   ولی ممکنه بیشتر یا کمتر بگیرن و تعرفه خاصی نداره!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با واحد فروش(تا ۸ شب)