قطعات دستگاه کارتخوان

فهرست مطالب

آیا شما نیز به دنبال آشنایی با هر یک از بهترین و مهمترین قطعات دستگاه کارتخوان هستید؟ آیا می دانید که تاریخچه دستگاه کارتخوان چیست؟ از شما می خواهیم که مقاله و مطالب این وب سایت را تا آخر دنبال کرده و از این طریق در خصوص بهترین درگاه اینترنتی و اجزای سازنده ی آن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

دستگاه کارت خوان یکی از مهمترین و پرکاربردترین دستگاه های الکترونیکی مورد استفاده در بسیاری از فروشگاه ها و محل های کسب و کار می باشد که شما می توانید به راحتی عملیات مربوط به پرداخت های الکترونیکی را با کمک این دستگاه انجام دهید.

امروزه شما می توانید شرکت های بسیار زیادی را در کل جهان مشاهده کنید که هر کدام از آنها به دنبال طراحی و ساخت بهترین این دستگاه های کارتخوان هستند. همچنین بسیاری از کارتخوان ها در ساختار ظاهری با یکدیگر تفاوت های بسیار محسوسی را دارند به طوری که جدیدترین این محصولات، لمسی بوده و از بروزترین و آخرین فن و آوری جهانی برخوردار می باشد.

شما نیز می توانید با توجه به حساب بانکی خود و تهیه و آماده کردن یک سری از مهمترین مدارک مورد نیاز، بهترین و مرغوبترین این دستگاه ها را تهیه کرده و آن را استفاده کنید. همچنین می توانید با آشنایی کافی در خصوص قطعات دستگاه کارتخوان، از این دستگاه به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید. در ادامه مقاله سعی خواهیم داشت تا در مورد هر یک از مهمترین و اصلی ترین قطعات دستگاه کارتخوان و تاریخچه ی مربوط به مدرن ترین درگاه های پرداخت الکترونیکی مطالب ارزنده بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

دستگاه پوز، از قدیم تا آینده: قطعات دستگاه کارتخوان

اگر شما نیز دوست دارید تا اطلاعاتی را در خصوص هر یک از مهمترین و اصلی ترین قطعات دستگاه پوز به دست آورید، می توانید در گام اول با تاریخچه دستگاه پوز آشنا شوید. شما می توانید صندوق های بزرگ پول را در بسیاری از فروشگاه ها مشاهده کنید که صندوق دار با توجه به اتیکت قیمت روی بسته بندی محصولات، قیمت ها را جمع بسته و در نهایت قیمتی را برای شما اعلام می کرد؛ اما بعدها با رونمایی از سیستم های کامپیوتری و دستگاه کارتخوان، خریداران توانستند به راحتی لیستی از قیمت و کالاهای خریداری شده را به راحتی از صندوقدار فروشگاه های مختلف تهیه و در دست داشته باشند.

استفاده از دستگاه پوز و دستگاه بارکد خوان، کار بسیاری از صندوق داران را آسان تر کرده است و می توانند از صفحه مانیتور خود به مجموع خرید سبد خریداران آگاه باشند. با گذشت زمان و پیشرفت دانش و فناوری شاهد یک سری از مهمترین و اصلی ترین تغییرات در قطعات دستگاه کارتخوان هستیم و شما نیز می توانید قبل از خرید این محصول، اطلاعاتی را در خصوص این قطعات و عیب یابی به دست آورده و از این طریق یکی از بهترین و باکیفیت ترین دستگاه های کارت خوان را تهیه و در اختیار داشته باشید.

کارتخوان سیار ۶۷۵
کارتخوان سیار ۶۷۵ – پادیاو پی

اجزای اصلی و کلیدی سیستم پوز: قطعات دستگاه کارتخوان

توجه داشته باشید که هر کارت خوانی از یک سری مهمترین و ضروری ترین قطعات تشکیل شده است که شما برای نگهداری از آن باید نکاتی را رعایت کنید. قطعات بدون وجود هر یک از قطعات دستگاه کارتخوان، کارایی آن با مشکل مواجه خواهد شد. درگاه اینترنتی و پرداخت های آنلاین امروزه زندگی بسیاری از مردم را آسان تر کرده است و شما نیز روزانه ممکن است ده ها از این تراکنش ها را انجام دهید. قطعات دستگاه کارتخوان را می توان به دو دسته اجزای نرم افزاری و اجزای سخت افزاری تقسیم بندی کرد که در ادامه راجع به این قطعات بیشتر صحبت خواهد شد.

 اجزای نرم افزاری: قطعات دستگاه کارتخوان 

اجزای نرم افزاری دستگاه پوز، به دو دسته تقسیم بندی می شود که وظیفه مدیریت و تحلیل فرایند را به عهده دارد و می توان گفت اصلی ترین عملکرد مربوط به این دستگاه را همان اجزای نرم افزاری انجام می دهد. از مهمترین نرم افزارهای استفاده شده می توان به ON- SITE و CLOUD – BASED اشاره کرد که هر یک این نرم افزارها، کارایی و وظیفه ی متفاوتی را بر عهده دارند. برای مثال ارتباط میان کارت بانکی و بانک بر عهده نرم افزار آن سیت می باشد و هر گونه اختلالی در این نرم افزارها می تواند سبب قطع ارتباط میان دستگاه پوز و بانک مورد نظر باشد که نیاز به تعمیر است.

 اجزای سخت افزاری دستگاه پوز: قطعات دستگاه کارتخوان 

 قطعات دستگاه کارتخوان تنها در قطعات نرم افزاری آن خلاصه نمی شود، بلکه هر یک از درگاه های پرداخت الکترونیکی دارای یک سری از مهمترین قطعات سخت افزاری نیز می باشد که از ضروری ترین آن می توان به محل کشیدن کارت، بارکد خوان، صفحه کلید، رول کاغذی و غیره اشاره کرد. شما می توانید از وب سایت خدمات پرداخت پادیاو پی اطلاعات بسیار جالبی را در مورد کارت خوان مورد نظر خود به دست آورید. همچنین می توانید با کیفیت ترین این محصولات را از شرکت پادیاو پی تهیه و خریداری کنید.

قطعات دستگاه کارتخوان

نرم افزار به صورت کلی بر روی دستگاه (سرور) شما قرار می گیرد.
باید لایسنس یک یا چند نرم افزار را تهیه کنید که قاعدتا این عملیات از طرف خود شرکت ارائه دهنده تهیه می شود و خریدار دخالتی در این موضوع ندارد.
باید هر چند وقت یک بار، نرم افزار به آبدیت شود که باز هم خود شرکت این فعالیت را انجام می‌دهد.از آنجا که باید بین حساب شما، بانک و شرکت ارائه دهنده اتصالی برقرار شود، نیاز به اینترنت است.

این نوع نرم افزار به طور آنلاین شکل می‌گیرد، یعنی می شود به داده‌ها از هر جست وجو گری دسترسی پیداکند. عملیات به روزرسانی به شکل از پیش تعیین شده و بدون دخالت و بر اساس برنامه و از طریق اینترنت انجام می شود. نیاز است که از آخرین برنامه دستگاه پوزاستفاده شود. امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان از سیستم مبتنی برابر استفاده می کنند، تا کاربران و شرکت‌ها به بتوانند به داده‌ها به صورت آنلاین و سریع دسترسی داشته و آن را راحت‌تر مدیریت کنند.

قطعات دستگاه کارتخوان

این نوع نرم افزار به طور آنلاین شکل می‌گیرد، یعنی می شود به داده‌ها از هر جست وجو گری دسترسی پیداکند. عملیات به روزرسانی به شکل از پیش تعیین شده و بدون دخالت و بر اساس برنامه و از طریق اینترنت انجام می شود. نیاز است که از آخرین برنامه دستگاه پوزاستفاده شود. امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان از سیستم مبتنی برابر استفاده می کنند، تا کاربران و شرکت‌ها به بتوانند به داده‌ها به صورت آنلاین و سریع دسترسی داشته و آن را راحت‌تر مدیریت کنند.

 

قطعات سخت افزاری دستگاه کارتخوان

وسیله ی یا رابطی که در آن تمام اطلاعات تراکنش را ثبت می‌کنید وسیله ی مانند به دکمه است که بعد از هر خرید شما باید آن را فشار بدهید، تا اطلاعات هر تراکنش به حساب شما منتقل شود. ولی در سیستم‌های جدید قطعات دستگاه کارتخوان دیگر نیازی به انجام این فرآیند نیست.

کشوی صندوق دستگاه کارتخوان

یک کشوی بسیار کوچک است که صندوق‌دار پول را در آن قرار می‌دهد.

دستگاه پرینتر رسید دستگاه کارتخوان

دستگاهی است که روی کاغذ مخصوص در آن قرار دارد و رسید هر تراکنش را چاپ و تحویل خریدارمی‌دهد. با توجه به دستگاه کارتخوان، سایز این کاغذها احتمال دارد بین اندازه یک چهار انگشت دست تا یک نامه بلند باشد.

بارکد خوان دستگاه کارتخوان

دستگاه ای است که درآن نور قرمز رنگ وجود دارد و آن بر روی قسمت بارکد اجناس، گرفته می شود، وهمچنین اطلاعات و قیمت  نمایش داده می شود.

محل کشیدن کارت دستگاه کارتخوان

محلی است که شما کارت را برای پرداخت پول می‌کشید. در برخی از فروشگاه ها، دستگاه‌های کارتخوان کوچک به سیستم صندوق متصل بوده و فقط خریدار بعد از کشیدن کارت، رمز خود را وارد می‌کند و دیگر لازم به وارد کردن رقم خرید نیست.

صفحه مانیتور و صفحه کلید دستگاه کارتخوان

صفحه­ای مانیتور صفحه ای است با سایز مشخصی که اطلاعات تراکنش را نشان می دهد.  صفحه ای کلید  دارای حداقل ۹ کلید که فرد اطلاعاتی مثل مبلغ و رمز را وارد می کند.

یقینا این قطعات برای همه ی مدل‌های دستگاه کارتخوان از گذشته تا حال است که نیاز به تعمیرات داشته اند، که دستگاه‌های امروزی دیگر دارای کشوی صندوق و بارکد خوان نیستند و قیمت‌ها به صورت دستی به وسیله خود فرد وارد می شود. دستگاه‌های کارتخوان پیشرفته امروزی با استفاده دارای سیستم وای فای هستند که دیگر نیاز به کابل برق نیست که ما آن دستگاه کارتخوان سیارگفته می شود.

امتیاز شما به این مطلب

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۳]

2 دیدگاه دربارهٔ «قطعات دستگاه کارتخوان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با واحد فروش(تا ۸ شب)